​​​​​​​V sobotu hrajeme!

Tak fajn, nákaza se ve SLUNETĚ prokázala minulý týden „pouze“ u jednoho člena realizačního týmu, hráči byli v pátek ráno otestováni a jsou v pořádku, takže v sobotu hrajeme! Samozřejmě stále bude chybět Láďa Pecka a Tucker Haymond, kteří jsou stále ještě v karanténě.

V sobotu budeme tedy od 19.00 hod. hostit Olomoucko. Náš soupeř stihl v nadstavbové části odehrát zatím pouze 2 zápasy, ale i to mu stačilo na to, aby ukázal svou sílu. To, že si doma poradil s outsiderem z Ostravy není až takovým překvapením, co ale stojí za povšimnutí je jeho výkon ze Svitav. Tuři na domácí palubovce plnili roli favorita a při vstupu do poslední čtvrtiny, za stavu 72:55 nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo stát něco neočekávaného, jenom hráči Olomoucka ukázali přesnou mušku a téměř neomylnou střelbou začali Tury drtit a došli si pro  překvapivé vítězství 83:88. Dílčí výsledek čtvrtiny byl tedy opravdu 11:33, což svědčí o síle soupeře, který přijede v sobotu na sever Čech.

SLUNETA vstoupila do nadstavby výborně a i přes několik absencí dokázala vyhrát jak v Děčíně, tak Ostravě. Hlavním tahounem bylo duo Autrey – Hanes, chlapci načasovali formu tak akorát a doufejme, že jim to vydrží. K týmu se už připojili i Martin David, který laboroval s kotníkem. Po preventivním odložení utkání s Hradcem a ve Svitavách se nyní SLUNETA představí také konečně na domácí palubovce.

Honza Šotnar:
„Olomoucko hraje ve výborné formě. Což tento tým potvrdil výsledkově výhrami v Hradci, ve Svitavách a naposledy doma s Ostravou. Náš tým si naopak prošel nelehkým obdobím zapříčiněným zdravotními problémy hráčů. Do sobotního utkání však jdeme s jasným cílem uhájit domácí palubovku a navázat na dvě úvodní výhry ve skupině A2.“

Dalibor Fait:
„Stále nám chybí dva hráči základní rotace, ale zatím jsme se s tím jako tým vypořádali velmi dobře a věřím, že formu potvrdíme i na domácí palubovce. Určitě budeme chtít navázat na dobrou obranu z předchozích zápasů.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):